ליאור וברק החתונה-521.jpg
Mitsubishi-CP90DW_2d_0002-768x715.png

דברים שכדאי לדעת על צילום והפקת מגנטים...

זה כבר לא חדש שתמונות על מגנט נהיה כסטנדרט מבוקש בכל אירוע:

חתונות, אירועי בר/בת מצווה, בריתות, אירועי חברה, ימי הולדת ועוד...

היכולת להפיק מזכרת ייחודית מכל אירוע ובעצם להנציח רגעים גדולים על מזכרות קטנות.

אז רגע לפני שאתם סוגרים שירותי צילום מגנטים לאירוע שלכם, נשמח לשתף אתכם בכמה דברים שכדאי לדעת.

תחשבו על זה לרגע... אחרי כל ההכנות אתם מגיעים ליום המיוחד שלכם והדבר האחרון שתרצו להרגיש הוא האם בחרתם בספק הנכון לתעד את הרגעים היפים שלכם. הרי בסוף, התמונות על מגנטים הן המזכרת היחידה שפוגשת אתכם ביום יום.

הנה כמה דברים שיעזרו לכם להגיע להחלטה נבונה בבחירת צלם המגנטים שלכם:

בראש ובראשונה, הדבר החשוב ביותר, זו הכימיה והאנושיות של הספק שאתם בודקים. מאחורי כל שם גדול עומדים אנשי מקצוע שקודם כל צריכים להיות בני אדם. נותני שירות אדיבים שאוהבים את מה שהם עושים, יספקו לכם יחס נעים והתנהלות נינוחה יחד עם השקעה אמיתית והקשבה לצרכים שלכם בביצוע העבודה.

שנית, וחשוב לא פחות, היא רמת השקעתו של הספק בציוד שאיתו הוא עובד. בעולם הצילום יש מגוון רחב של ציוד אשר מיועד למטרות שונות ומגוונות.

כמו כן, ציוד גיבוי הינו דבר הכרחי לעבודה באירועים. תתארו לכם מצב בו מצלמה או מדפסת נפגעים/מתקלקלים בזמן האירוע, האם הספק ערוך ומוכן בכל שלב נתון להמשיך את העבודה ללא תלות בציוד?

הדבר האחרון שתרצו לשים עליו דגש הוא רמת איכות ההדפסה שתרצו לקבל. כידוע, מחירי שירותי צילום מגנטים יכולים לנוע בין 800-2500 ₪. טווח זה נובע מכמה משתנים שכדאי להכיר: ציוד הצילום, ציוד ההדפסה והחומרים בהם משתמש הספק שמציע לכם את שירותיו, וכמובן רמת המקצועיות של הספק.

*האם הוא משתמש בציוד וחומרים פשוטים וזולים או איכותיים ויקרים? ומה בעצם ההבדל?

*אופי החבילה שמציע לכם הספק וכמות אנשי הצוות שיבצעו את העבודה.

*גודל החבילה וסוגי השדרוג שתבחרו על פי הגדלים השונים שניתן להדפיס.

*סוג השירות שתבחרו: עמדת צילום או צלם שמסתובב בין האורחים.

7873903800_d29e44098e_c.jpg
80.png

סוגי המדפסות:

בשורה התחתונה יש מגוון מדפסות, אך שני סוגי הדפסה שצלמי מגנטים עובדים איתן - מדפסת הזרקת דיו ומדפסת תרמית, כשלכל אחת איכויות ועליות שונות לחלוטין:

למדפסות דיו עלות זולה ברכישת המדפסות ושל חומרי הגלם המשמשים לעבודה השוטפת: דפים, מחסניות דיו, מכונת למינציה וכו'. למרות איכות הדפסה לא רעה אך אורך החיים של התמונות על המגנטים נמוך. לאחר מספר חודשים ניתן כבר לראות דהייה ושינוי בצבעים המקוריים של התמונה. המגנטים נוטים לאבד פרטים בתמונה בשל הדהייה או התקלפות התמונה מהמגנט לאחר 2-3 שנים בממוצע.

מדפסות תרמיות יקרות מאוד ביחס למדפסות דיו, ויכולות אף לעלות פי 10 ממדפסת דיו! בנוסף, חומרי הגלם לעבודה השוטפת יקרים יותר בעשרות אחוזים. עם זאת, תוכלו להבחין כבר במעמד ההדפסה באיכות וברמה הגבוהה של ההדפסה התרמית.

הדפסה תרמית זוהי בעצם הדפסה המתבצעת באמצעות גליל מנוילן, הנקרא ריבון, ובו מובנים שלושת צבעי היסוד יחד עם גליל למינציה הנטמעים באמצעות חום על גבי דף פוטו, ממש כמו שתלכו לחנות צילום ותבקשו להדפיס תמונות - כך עובדת המדפסת התרמית. אופן הדפסה זה חוסך המון זמן מעצם העובדה שהתמונות עוברות למינציה כבר בתהליך ההדפסה ויוצאות מושלמות ללא סימני הדבקה של דפי הלמינציה.

כך בעצם התמונות עמידות מאוד ואין חשש של דהייה או התקלפות. המקרה היחיד בו עשויה התמונה להתקלף מהמגנט הוא כאשר התמונה באה במגע עם מים או כל נוזל אחר שעלול להרטיב את הדף.

ציוד הצילום והשפעותיו:

broken-camera-mirror-73316.jpg
sd card.jpg

עולם הצילום מכיל מגוון עצום של מצלמות כשם שישנם שימושים רבים ומגוונים בסגנונות הצילום.

צילום חובבני, שכל אדם יכול לבצע, צילומים בסטודיו בין אם צילום ילדים, דוגמנים או מוצרים, צילומי נוף וטבע, ספורט, תת ימי ועוד... לכל נישה יש מגוון מצלמות ייחודיות המתאימות לצרכים של המשתמש בה כאשר גם צילום אירועים היא נישה בפני עצמה ולציוד הרלוונטי משמעות חשובה.

אז מה בעצם החשיבות בעבודה עם ציוד צילום מתאים לאירועים וחשיבות ציוד הגיבוי?

כמו שאתם יודעים, הרגע של עכשיו לעולם לא יחזור על עצמו. באירועים יש לא מעט רגעים משמעותיים. אחרי הכל, השקעתם המון בארגון ותכנון האירוע וכל מה שנותר, הוא ליהנות מהיום לו חיכיתם כשאתם סומכים על צוות הצילום שלכם לתעד תמונות שיחזירו לכם את ההתרגשות מחדש.

הנה מספר דברים שכדאי לדעת לגבי צילום אירועים:

ראשית, נושא גיבוי החומרים כבר ברגע הצילום הוא קריטי. מצלמות המיועדות לצילום אירועים חייבות לכלול בתוכן את האפשרות לכתיבת התמונות על שני כרטיסי זיכרון במקביל! תארו לכם מצב בו כרטיס זיכרון אחד עם כל התמונות מהאירוע שלכם נפגם, זה יכול להיות כתוצאה מבלאי או שמא נפל או נרטב אבל את מי זה מעניין? בסוף היום ציפיתם לקבל את הדבר היחיד שילך עמכם אחרי האירוע.

לכן, יש חשיבות קריטית בכתיבת התמונות על 2 כרטיסי זיכרון במקביל.

הנושא תקף גם בשאר הציוד, מצלמה נוספת, שנמצאת באותה קטגוריה מקצועית של המצלמה הראשית ועדשות מקבילות אופי וכן ציוד תאורה נוסף, זוהי אסמכתא שהצלם מבין את גודל האחריות שלו בתיעוד האירוע שלכם והוא ערוך ומוכן לכל כשל לא מתוכנן בציוד.

כמובן שכאשר אתם סוגרים צלם מגנטים, עלכם לוודא כי הוא מגיע גם עם מדפסת גיבוי שגם היא תרמית כדי שלא תגלו אחרי האירוע 2 איכויות שונות לחלוטין.

איכויות שונות קיימות בין סוגי מצלמות שונות כמו קצב צילום מהיר בסיטואציות בהן הצלמים רוצים לתפוס את הרגע המדויק. רגע שבירת הכוס הינו דוגמא מעולה, זה קורה כל-כך מהר שקצב צילום מהיר נותן מענה לצילום נכון של הסיטואציה. בנוסף ואולי אחד ההבדלים הבולטים ביותר ביון המצלמות השונות הוא כושר המסוגלות של המצלמה לצלם בתנאי תאורה קשים ומשתנים, בהם יכולת מציאת הפוקוס של כל מצלמה שונה כמו היכולת שלה לשמור על קבצים איכותיים.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon